Bruslení druhých tříd

Děti našich druhých tříd se od 18. února do 25. března 2022, vždy v pátek od 9.45 do 10.45 hod, potkávaly na Hokejové hale dětí a mládeže v Brně, na Střední ul. 26. Zde se pod vedením dvou šikovných instruktorů naučily základy bruslení, zdokonalily své dovednosti na ledě a hlavně se báječně vysportovaly a vydováděly.

Před každou výukou nás vyzvedl v 9 hodin autobus DPMB u školy a odvezl nás přímo na zastávku před halu. Děti i s veškerou bruslařskou výbavou tak nemusely jezdit a přestupovat normálním spoji. Měli jsme vyhrazené 2 velké šatny, kde se děti převlékly, mohly se občerstvit, napít nebo si i něco koupit v automatu. Potom se vždy vypravily nadšeně na led, kde je čekali jejich instruktoři. Po chvíli volného bruslení si děti rozdělili na 2 skupiny a začala výuka. Hodina vždy uběhla jako voda a všechny děti se vracely z ledu nadšené a spokojené. Hned se zajímaly, kdy půjdou na led příště. Po převlečení jsme se vraceli do školy, kam nás opět zavezl přistavený autobus.

Celou cestu si všichni sdělovali své dojmy a vesele si o zážitku z bruslení povídali.

Snad se i příští rok podaří vše domluvit a bude se chodit opět na led.

Ing. Jitka Marinčová