Lyžák 2022 - Dolní Morava

Lyžák začal v neděli 23.1. a trval 5 dní. Byli jsme ubytovaní v Horském hotelu Morava. Hotel je umístěn blízko od sjezdovky, takže jsme to na svah měli tak 7 minut. Vždycky jsme chodili jen s lyžáky, protože lyže jsme si nechávali v takové kleci u svahu. Podle dovedností jsme byli rozřazeni do 4 skupin. Podle skupiny, ve které jsme byli, jsme se zdokonalovali např. v obloučcích na hranách skluznice nebo i v skákání na skokáncích. Navíc nám přály příznivé sněhové podmínky.

Jídlo na ubytování hodnotíme velmi kladně - 9/10. Obědy a večeře byly teplé. Na snídani jsme měli menší švédské stoly.

Každý večer byl program, který vymýšlela jedna ze třid. Hráli jsme např. fackovanou, pantomimu, hádání slov z cizích jazyků nebo jsme vymýšleli básničky. Jeden večer k nám přišel pán z Horské služby a měl pro nás nachystanou přednášku.

Celkově jsme si tento lyžařský kurz moc užili a každý na něj má určitě nezapomenutelné vzpomínky.

Nakonec rada pro mladší generace/ budoucí účastníky:

I když neumíte třeba nejlíp lyžovat, vůbec se lyžáku nebojte. Vzpomínky nejsou jen z lyží, jsou z celkového pobytu tam i z aktivit mimo sjezdovku a pokud s vámi pojedou vaši kamarádi, užijete si to nejvíc :)

Krátké video z lyžáku

9. B