8 Francie, Katalánsko 5/2017

Projektová mobilita Francie, Katalánsko

15. - 20. května 2017

Poslední zahraniční aktivitou tříletého projektu Erasmus KA2 Un Teorema en la Biblioteca byla projektová mobilita 42 žáků 6. - 8. tříd do Francie a Katalánska. Projektové téma bylo tentokrát Architektura a kultura. Žáci byli rozděleni do 8 pracovních týmů po 5 žácích a 2 reportérky. Jejich úkolem bylo seznámit se se známými osobnostmi a architektonickými díly Francie a Katalánska, namalovat je, popsat a vypracovat projekt.

Žáci navštívili a prostudovali následující místa: město Carcassone ve Francii a v ně ležící hrad Comtal, Figueres a v něm muzeum a díla španělského umělce Salvatora Dalího, město Gironu a její památky, Barcelonu s díly a stavbami Antonia Gaudího a francouzský Avignon s papežským palácem, katedrálou, zříceným mostem a zahradami. Velice zajímavá byla i návštěva římského akvaduktu Pont du Gard. Jejich práce však pokračuje i po návratu formou projektové práce a výsledné vytvořené informační panely budou následně zdobit chodby školy tak, aby se s nimi měli možnost seznámit ostatní žáci, učitele a také rodiče během třídních schůzek a hovorových hodin.

Během tří let našeho mezinárodního projetu se zahraničních mobilit účastnilo celkem 80 žáků školy, mnoho dalších se na projektu podílelo svojí prací v hodinách i mimo ně za podpory svých učitelů. Jsme rádi, že jsme měli možnost se účastnit takového jedinečného projektu podpořeného Evropskou Unií, rozšířit si své obzory, naučit se nové věci, mluvit cizími jazyky – především anglicky a španělsky a poznat mnoho nových kamarádů a rodin z partnerských škol projektu.

Ing. Zdeňka Schormová, Ph.D.

koordinátorka projektu