Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,

seznam přijatých žáků (identifikátorů z elektronické registrace) bude zveřejněn na webových stránkách www.zapisdozs.brno.cz a na budově školy již od 20.5.2019. Pro zájemce bude rozhodnutí o přijetí připraveno k vyzvednutí v kanceláři školy již od 20.5.2019, stačí si ho ale vyzvednout až na schůzce v červnu. Bude Vám vydáno pouze po předložení občanského průkazu.

úterý 18. 6. 2019 v 17 hodin proběhne v jídelně schůzka pro rodiče žáků budoucích prvních tříd (pro školní rok 2019/2020). Zde se dozvíte všechny informace o počtu 1. tříd, rozdělení žáků do jednotlivých tříd, představíme Vám paní učitelky a zodpovíme všechny další otázky.

Nyní jsou dotazy na tyto informace zbytečné. Vše bude známo nejdříve koncem května. Děkujeme za pochopení.

Pro motivaci dětí zatím stačí koupit aktovku a prázdné pouzdro. Seznam dalších potřeb bude upřesněn na červnové schůzce. Nekupujte zbytečně nic dopředu!

Vedení ZŠ Herčíkova

Organizace 1. týdne školy

1. den - 3. 9. 2018

• 2 hodiny – příchod 7:45 hod
  • v 8:00 hod. slavnostní přivítání, uvedení spolužáky z 9. tříd,
  • 1. hodina rodiče ve ŠD (školní družině), děti ve třídě
  • 2. hodina třídní schůzka rodičů, budeme vybírat 500Kč, děti ve ŠD

4. 9. 2018 –  2 hodiny – návaznost ŠD, možnost vyzvednout dítě po 2. hodině

5. 9. 2018 – 3 hodiny, návaznost ŠD, možnost vyzvednout dítě po 3.hodině

od 6. 9. dále podle rozvrhu

Obědy je potřeba zaplatit poslední týden v srpnu zde v jídelně.

Domácí příprava s prvňáčkem

Jak pomoci svému prvňáčkovi úspěšně zvládnout první kroky ve škole?

Pomůcky

Výčet pomůcek, které pořizují rodiče a třídní učitelé naleznete zde.

Desatero pro prvňáčky i rodiče

Sestavili jsme pro vás desatero doporučení, která jsou určená pro prvňáčky a další desatero také pro rodiče.

Podrobné informace o družině naleznete v sekci družina na tomto webu.

Spádová oblast

Výčet ulic spadající pod naši základní školu naleznete zde

Příchody do školy, odchody ze školy, zvonění

Příchod do školy

• 7,40 – 7,50 bočním vchodem přes atrium (pouze prostřední dveře).
  • V 7,55 se zamykají boční vchody, děti se do školy nedostanou, proto si prosím zkontrolujte, zda děti do budovy vstoupily, pozdní příchody jsou možné pouze hlavním vchodem.
  • Od 6,30 do 7,30 možnost ranní družiny, vstup hlavním vchodem + zvonit na družinu.

Odchody POUZE hlavním vchodem (i z družiny)

• Vstup do budovy školy není rodičům povolen z důvodu bezpečnosti dětí, pouze po předchozí domluvě s učitelem, příp. vedením školy pouze hlavním vchodem (zvonit na kancelář).
  • Prosím nevstupujte od 10. 9. 2018 ani ráno do šaten, děti to zvládnou :)

Zvonění

Přehled zvonění naleznete zde.

Zápis do 1. ročníku

Podrobné informace k zápisu

K zápisu lze dítě přihlásit na webu www.zapisdozs.cz.