Útulek pro opuštěná zvířata

Projekt Hrdá škola - „Dobrý skutek“ -  je v prosinci zaměřený na pomoc těm, kteří ji potřebují. Proto se všichni žáci druhých tříd rozhodli vykonat dobrý skutek pro opuštěná zvířata umístěná v Útulku Policie ČR v Brně – Komíně. Děti měly možnost na vlastní oči vidět nejen příjezd odchytového vozidla s nalezeným psem, ale mohly si také pohladit i malé koťátko a přátelského chundelatého psa, který se s útulkem loučil, protože už našel nového pána. Policistka ukázala dětem vybavení odchytového vozidla a vyprávěla jim, jaká exotická zvířata se kromě psů a koček už v autě do útulku vezla a jak probíhal jejich odchyt.

Na závěr všechny děti věnovaly opuštěným zvířatům svoje přichystané dárečky – deky, ručníky, pamlsky, hračky.

Určitě si dnes uvědomily víc než jindy, že je hezké myslet i na druhé. Záleží jen na každém z nás, komu a jak pomůžeme.