Vánoční kavárna

Vytvořit plakátek a text do rozhlasu, vyzdobit prostor kuchyňky, najít správný vánoční soundtrack, nakoupit, připravit těsto na palačinky, nepoplést si objednávky zákazníků či umýt kopu špinavého nádobí. To jsou jen některé z úkolů, se kterými se žáci z kroužku občanské výchovy museli popasovat, když si vzali do hlavy, že ve škole otevřou Vánoční kavárnu.

Proč něco takového dělat, ptáte se? Mimo chuť zpříjemnit spolužákům poslední výuku před vánočními prázdninami bylo, smyslem vybrat peníze na dobrou věc. Kam ale utržené peníze poslat? Na začátku zaznělo mnoho nápadů (děti bez domova, nemocné, chudé,...). Následně padla otázka, která hned nadchla všechny přítomné: “Pane učiteli, proč vlastně nemůžeme ty peníze dát škole?” Poté začali všichni vyjmenovávat, co všechno by se mohlo ve škole vylepšit a co pořídit. Z této diskuze nakonec vykrystalizovala myšlenka, že veškerý výtěžek z kavárny půjde na nákup pěkných křesílek či sedacích pytlů a vytvoření příjemného posezení na vhodném místě. Smyslem Vánoční kavárny tedy není žákům zpříjemnit pobyt ve škole jen jeden den v roce, ale i v budoucnu. Víme, že vybrat dostatek peněz není žádná maličkost, proto se můžete těšit, že kavárna (ať už vánoční či nikoli) se v budoucnu opět otevře.

Za kroužek OV:

Mgr. Ondřej Zukal (vedoucí kroužku)